Proces powstawania opakowania kaszerowanego

Proces powstawania opakowania kaszerowanego, na podstawie realizacji
"Trzypak na piwo z pokalem"

1. Punktem wyjścia w procesie przygotowania opakowania do produkcji jest poznanie funkcji opakowania, potrzeb klienta, warunków technicznych związanych z transportem oraz ekspozycją pudełka, ograniczeń związanych z kosztami. Na bazie tych informacji można przystąpić do wstępnego przygotowania modelu opakowania. Korzystając z oprogramowania do projektowania technicznego AutoCad przygotowujemy rysunki.
2. Na podstawie rysunku technicznego przygotowywany jest model na ploterze tnąco-bigującym. Stosuje się tutaj docelowy materiał, aby można ocenić nośność i wytrzymałość pudła.


3. Po zaakceptowaniu konstrukcji oraz materiału przystępujemy do projektowania. Projekt może być oczywiście zewnętrzny - wykonywany przez studio graficzne klienta. W takim wypadku udostępniamy siatkę wykrojnika wraz ze wsparciem dotyczącym technologii. Oczywiście przygotowujemy również projekty graficzne we własnym zakresie.4. Aby ułatwić klientowi decyzję dotyczącą grafiki wykonujemy wizualizację opakowania z naniesioną grafiką.5. Po otrzymaniu akceptacji szaty graficznej pozostaje już jedynie wykonać fizycznie opakowanie. A więc po kolei wykonanie wykrojnika, druk, kaszerowanie, wykrawanie, klejenie, pakowanie do wysyłki i dostawa.

GOTOWE PUDEŁKO